gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

17.10.2011 Karlovarský Bankrot ve studiu Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Na Karlovarsku a především na Sokolovsku má trampská, folková a country hudba dlouhou a poměrně slavnou tradici, příspěvky z tohoto regionu se však na Folktime prakticky neobjevují. V tomto regionu působí i osobité seskupení, které si říká Bankrot.
 
11.10.2011 Zkuste si práci bolševického cenzora Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
To, jak řádila komunistická cenzura v minulých časech, je obecně známo. To, že své pracky strkala i do folkové, trampské a country muziky mělo stupňující se tendenci. Tak jak obliba příbuzných žánrů v osmdesátých letech zejména zásluhou Porty rostla, začali si komunističtí politici uvědomovat nebezpečí, které jim hrozilo. A tak se řada známých písniček dočkala, a to především v okamžiku natáčení na desku, jiných než původních verzí. Obecně známá je „úprava“
 
15.09.2011 Co je nového u … Indies Scope? Jarret, Jananas a Karolína Kamberská Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Brněnské vydavatelství Indies Scope chystá na tento podzim několik zajímavostí a pohled do edičního plánu. Zřejmě hlavním „tahákem“ bude čtvrté řadové album libereckého Jarretu – Za hrany. Toto album bude pokřtěno v Liberci 22. října a jak nám na FOLKomíně naznačil Marek Štulír, určitě to bude stát za to, hostem bude skupina Vltava.
 
12.09.2011 Jediný velký rostoucí festival se jmenuje Trampský širák Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Na začátku všeho byl mlýn uprostřed lesů. Když domlel, změnil Jediný velký rostoucí festival se jmenuje Trampský širákse na rekreační středisko, a když domleli i bolševici, tak na penzion. Krásné místo pro klidný pobyt, vzdálené od nejbližších větších měst přes deset kilometrů, od nejbližší osady kilometry dva. Nakonec proč ne i pro hudební festiválek, ze kterého rychle vyrostl festival. V současnosti zřejmě nejzajímavější velký festival.
 
06.09.2011 Křest alba Zdeňka a Jany Hejkrlíkových Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Křest alba Zdeňka a Jany HejkrlíkovýchJen pár týdnů potom, co uplynul rok od odchodu skvělého člověka a muzikanta Zdeňka Hejkrlíka, bude pokřteno jeho první album. Jedná se o CD nazvané Zdeněk a Jana, sestavené z archivních live nahrávek vystoupení manželů Hejkrlíkových. Desku, kterou k vydání připravil Honza Friedl, pokřtí českobudějovičtí Nezmaři, kterým byl kdysi Zdeněk prvním kapelníkem.
 
01.09.2011 Nová folková hitparáda na Countryradiu Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nová folková hitparáda na CountryradiuDo jednadvacátého roku své existence vstupuje Countryradio s další hitparádou – kromě již téměř 20 let existující Bonanzy (předtím jednička pro tento večer, neděle 17,00) bude v rámci pořadu Folkmenu, který je jedním ze žánrových pořadů Countryrádia (neděle 19,00) uvedena poprvé v neděli 4. září hitparáda výhradně folkových písní „Folkové stupně“.
 
22.08.2011 Sedm nedostatečných vydávají Doteky hrou Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sedm nedostatečných vydávají Doteky hrouPo jedenáctileté činnosti vydá v září své debutové album Doteky hrou trampská a folková kapela Sedm nedostatečných. Album je průřezem desetileté historie kapely, která se v posledních letech stále aktivněji projevuje na plzeňské folkové scéně. Album se intenzivně natáčelo od počátku roku 2011 a při jeho tvorbě pomáhala řada známých hostů.
 
02.08.2011 Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají desku Napsal uživatel Martina Viskupová    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Oldřich Veselý a jeho €-band vydávají deskuOldřich Veselý – rockový zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje, všestranný a renesanční umělec, bývalý člen Blue Effect a Synkop 61 vydává po několikaleté odmlce desku s názvem Restart. Třináct skladeb, které nahrával se svou kapelou €-band ve studiích v Brně a v Praze ve spolupráci s takovými osobnostmi jako Vlasta Třešňák nebo Pavel Vrba, bude možno na hudebních pultech zakoupit od poloviny srpna 2011.
 
28.07.2011 Zahradní střepy a střípky Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Zahradní střepy a střípkyHraní na předscéně většina vystupujících popisuje jako děsivý zážitek neboť za vašimi zády, oddělena jen oponou, se na zvukové zkoušce chystá další kapela. Vystoupení písničkářského dua Sova a Slamák, loňských vítězů Krtka, znělo hodně přesvědčivě bez jakéhokoliv zakolísání. Kuba Slamák mi prozradil, že za nimi se chystající Jablkoň se chovala naprosto skvěle, tedy bez jakýchkoliv rušivých zvuků.
 
28.06.2011 My3.avi se vyhoupli k vítězství Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V rámci právě skončivšího 20. ročníku festivalu My3.avi se vyhoupli k vítězstvíOkolo Třeboně se uskutečnila soutěž pro méně známé kapely Houpací kůň 2011. Do finále této soutěže postoupilo pět soutěžících z takřka stovky přihlášených, vybraných dramaturgy festivalu. Krátce po desáté hodině uvítala na podiu moderátorka Houpacího koně Petra Chmelařová první soutěžící, pražskou skupinu My3.avi.
 
27.06.2011 Výsledky Českého národního finále Porty 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
České národní finále Porty 2011 proběhlo 24. – 26. června v Řevnicích. V pátek Výsledky Českého národního finále Porty 2011a v sobotu se v lesním divadle představili finalisté z oblastních kol, které doplnili postupující ze sobotní semifinálové scény. V neděli byla předána ocenění vítězům, o nichž rozhodla porota ve složení: Marcela Voborská (předsedkyně), Roman Horký, Jiří Mach, Milan Tesař, Vojta Kiďák Tomáško, Vladimír Vlasák a Vojta Zícha.
 
22.06.2011 Fokální dystonie aneb co může potkat každého hudebníka Napsal uživatel P. S.    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V roce 2005 se stala smyslem mého života hra na kytaru. Následovalo rozhodnutí naučit se perfektně hrát. Začínám pilovat stupnice, sekvence, techniku pravé a levé ruky, licky, rytmy, v pomalém tempu, bez chyb, pečlivě. Stahování nahrávek, dřina s metronomem, okoukávání techniky na koncertech a na videích. Posléze radikální změna techniky.
 
22.06.2011 Živé Skoky 2011 zahajují koncertem souboru Byzantion v sobotu 25. června Napsal uživatel Petr Linhart    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Již čtvrtým ročníkem pokračuje v prostorách bývalé obce Skoky na Žluticku a především ve zdejším poutním kostele Navštívení Panny Marie projekt Živé Skoky. Za řadou aktivit, které si kladou za cíl oživení kdysi slavného poutního místa, stojí občanské sdružení Pod střechou. Prvním koncertem letošní sezóny bude v sobotu 25. června vystoupení pozoruhodného vokálního soubor Byzantion.
 
16.06.2011 Desky 2010 Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
 • Desky 2010
Na tento článek myslím od ledna, upomínán o něj jsem od března a máme květen a článek je tu. Stručné zhodnocení toho, co v roce 2010 v našem žánrovém rybníčku vyplavalo, plavalo a často se zase potopilo. Už při žánrovém tipování Andělů se mi vyloupla desítka alb – interpretů, která se ani s odstupem doby nezměnila. Tady jsou: My3.avi, Javory(beat), sampler Studna neobjevená, Zdeněk Vřešťál, Jiří Dědeček, Hromosvod
 
16.06.2011 Chcete na festival Zahrada 2011 zadarmo? Napsal uživatel Michal Jupp Konečný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Chcete na festival Zahrada 2011 zadarmo?Chcete...? na Zahradu 2011 zadarmo... • prozpívat čtyři noci s partou podobně naladěných nadšenců... • ve dne trochu přiložit ruku k dílu, trochu odpočívat a přitom pořád vnímat muziku... • vidět vaše oblíbené muzikanty zblízka... • prožít festival "zevnitř"... • zažít legraci, zmatky, práci i lenošení... • tvořit Zahradu s námi... Staňte se členy pořadatelského týmu Zahrady!
 
09.06.2011 Čechomor pokřtil Místečko Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Čechomor pokřtil MístečkoPodkrovní galerie Malostranské besedy, další velmi zajímavé místečko obnoveného kulturního svatostánku v srdci Prahy, se ve středu 1. června stala místem křtu nové řadové desky Místečko, kterou téměř po šesti letech vydala skupina Čechomor. Za přítomnosti řady V.I.P. hostů a novinářů, v záři reflektorů a cvakajících fotoaparátů, cédéčko pokřtil Ivan Tásler, slovenský tvůrce, který se na albu autorsky i pěvecky podílí.
 
08.06.2011 Jamboree ve Stračenách po 20. Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jamboree ve Stračenách po 20.Toto není reportáž z Jamboree ve Strakonicích. Začínalo se totiž už v pátek večerním koncertem a pokračovalo dopoledním na nádvoří hradu. Odpolední sobotní koncert začínal v 16,00 a já stihl druhou kapelu – Black Jack. Pro mě na úvod ideální kapela – nejtradičnější tradice, pro začátek i slušně zahraná, ale v průběhu večera přeci jen byli lepší a lepší. Lepší ale rozhodně nebyli následující The Apple. Ty bych doporučil skupině Městská, která se se mnou svého
 
30.05.2011 Anička a letadýlko & Jablkoň: Království Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Anička a letadýlko & Jablkoň: KrálovstvíDne 29. dubna v 19 hodin se stal velký sál Divadla Husa na provázku svědkem mimořádné události. Hudební skupina Jablkoň spolu s autorským divadlem Anička a letadýlko pokřtila novou desku Království, která vyšla 18. dubna 2011 u Indies MG. CD je hudebně-dramatickým přepisem divadelního představení Království, které hraje Anička Duchaňová spolu s Michalem Němcem Jablkoněm.
 
08.05.2011 Martin Rous a Martina Spurná - společně Napsal uživatel Ludvík Král    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Recitál písničkáře Martina Rouse se uskuteční ve čtvrtek 12. 5. od 19,30 v Optice Radlická 25. Jako host vystoupí Martina Spurná – exKvokál.
 
02.05.2011 Co je nového u Přeletu M.S.? Napsal uživatel Přelet M.S.    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Připravujeme V. ročník „Májového koncertu“ v Blovicích (12. května 2011 od 19:00). Během koncertu pokřtíme naše první oficiální CD  a přivítáme milé hosty, kteří se na tomto CD také objeví. Ten, kdo má prsty v nahrávání, míchání a vydání nosiče, není nikdo jiný než Honza Friedl, jehož studio AV Servis ve Vyšším Brodě se na nějaký čas stalo našim druhým domovem.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 49

Kalendář

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
242528 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

 • Country Rádio
 • Rádio Folk
 • Rádio Proglas
 • Rádio Samson
 • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00